چهار دلیل که مراقب کودک (پرستار کودک) استخدام کردم.

دسته‌بندی نشده | 1397/01/29

این روز ها بچه دار شدن و نگهداری کردن از او ، آسان نیست ، شرایط مالی و اقتصادی اجازه نمی دهد که والدین بخواهند مانند گذشته ها تمام وقتشان را کنار کودک بمانند ، هم چنین اشتغال مادر و پدر هم دیگر یک امر عادی است ، در حقیقت به علت افزایش هزینه های زندگی ، اگر می خواهید بچه دار شوید ، حتما باید یاد تمکن مالی مناسبی داشته باشید و یا اینکه دو نفر کار کنید تا آینده را تامین کنید.

همه ی این ها را که خواندیم و انشالله که از سر گذراندیم… می رسیم به اینکه یک مراقب کودک یا همان پرستار کودک چقدر می تواند به ما کمک کند.

مطمینا خیلی ، خیلی زیاد ،  در مصاحبه ای که با مشتریان فیروزه داشتیم این نکات قابل توجه بود:

به سر کار برگشتم

عمده ترین مساله ای که به مادران دارای نوزاد بر می گردد ، پایان مرخصی زایمان است ، در بخش های دولتی 9 ماه فرصت دارند تا از مرخصی استفاده کنند اما کارمندان بخش های خصوصی، دیده شده که یک ماه بعد از زایمان به سر کار فرا خوانده شده اند.  استخدام یک مراقب کودک باعث شد تا بتوانم به سر کار برگردم.

وقت بیشتری برای خودم دارم

مساله اینجاست که کودک تا حتی سنین 7 سالگی ، بسیار وابسته به مادر و پدر است ،این وابستگی پاسخ می خواهد و پاسخ آن ، در اختیار بودن والدین است که شاید  ، با دیدن مادری که عادت کرده آخر شب ها ، تازه به فکر درست کردن کیک مورد علاقه اش بیفتد، منظور مشتری ما را از وقت بیشتر ، بهتر درک کنید ، تا گفتن اینکه صرفا برای رفتن به آرایشگاه ، مجبور شده بودند به چند نفر زنگ بزنند تا بالاخره یکی بیاید و مدتی کنار کودک بماند.

کارها بهتر پیش می رود

نمی دانستم اصلا باید چکار کنم که غذا بخورد ،  این حرف یکی از مشتریانمان بود که اتفاقا ، فکر می کرده خیلی از بچه اش سر در می آورد، اما مساله اینجاست که شاید تجربه ، هنر ارزانی نیست.

کارها بهتر پیش می رود یعنی حضور یک فرد با تجربه در کنار والدین، می تواند دقت  وسرعت انجام امور را افزایش دهد.

وابستگی فرزندم به ما کم تر شد.

شاید کمی بترسید که نکند مراقب کودک و پرستار کودک، بچه ام را از من بگیرد، نه اینطور نیست ،مشکل وابستگی بچه ها به پدر و مادر ، آن جایی ترسناک می شود که مثلا در شش سالگی هم از شما می خواهند که با اون به دستشویی بروید ، حتی توان تفکر در مورد انتخاب یک رنگ را ندارد ، حضور یک شخص سوم باعث ایجاد یک جو جدید می شود ، نا خودآگاه بخشی از تصمیمات را مراقب کودک اجرا می کند ،بخشی از فرآیند تصمییم گیری را او بر عهد می گیرد و موازی با این ماجرا ، کودک می فهمد که مادر و پدر خداوند تصمیم گیری نیستند ، پس خودش هم می تواند نظر بدهد و اجرا کند.

در پایان باید بدانید که مراقبان کودک را چطور استخدام کنید ، چه آیتم هایی باید وجود داشته باشد تا بهترین گزینه ها را بشناسید و این که چقدر اختیار به او تفویض کنید. این ها همه را در مقالات بعدی ، بخوانید.

IranMoragheb