حضور فیروزه در مرکز توانبخشی سالمندان

دسته بندی : | 1397/01/22

هفته گذشته بود که گروه خدمات خانگی فیروزه، برای شروع فعالیت جدید خود خدمات آرایش و پیرایش سالمندان و کودکان در منزل مرکز توانبخشی و مراقبت سالمندان را انتخاب کرد.

در مراکز توانبخشی ، بر خلاف تصوری که از دیگر مراکز مرتبط با سالمندان داریم ، فضای شادابی وجود دارد، سالمندان در کنار هم به انجام کارهای مختلف مثل بازی ، آشپزی و یا گفتمان گروهی مشغولند ،

تعریف دیگری که از مراکز توانبخشی می توان داشت، مهدکودک سالمند است.

مراکز توانبخشی وظیفه دارند تا سالمند را در چرخه زندگی فردی و اجتماعی تثبیت کنند، هر چند که احوال این روزهای سالمندان ما در ایران ، خیلی مناسب نیست اما اگر همین بخش های خدماتی نیز تقویت شوند ،می توان انتظار بهبود اوضاع را داشت.

بین نگهداری سالمند در منزل و یا انتقال سالمند به خانه سالمندان ، گذرگاهی به نام مراکز توانبخشی وجود دارد که می توان به آن توجه داشت. در حال حاضر با توجه به کاهش ارتباطات خانوادگی، دغدغه ها و ماشینی شدن زندگی ، سالمند بیشتر از هر چیزی به ارتباط و تداوم فعالیت اجتماعی نیاز دارد ،

از طرفی فضای خانه بهترین فضایی است که می توان سالمند را در آن نگهداری کرد، زیرا آرامش محیط و وابستگی به خانه، او را آرام نگاه می دارد.

لازم به ذکر است که فضای معاشرتی مراکز توانبخشی کمک بسیار زیادی به بهبود حالات روحی و جسمی سالمند می کند، در مجموع پیشنهاد می شود در یک برنامه ریزی ترکیبی ، از سالمند در منزل مراقبت کرد و از طرفی حتما از خدمات توانبخشی نیز بهره برد.

در برنامه بازدید از مرکز توانبخشی سالمندان ، آرایشگر سالمند خوش ذوق ما در مدتی کوتاه ،توانست کلی لبخند روی لبان سالمندان حاضر در مرکز ایجاد کند.

البته ما بعلت قوانین موجود امکان انتشار عکس از فعالیت آرایش سالمندان را نداریم، به همین علت به انتشار چند عکس از محیط پویا و زنده این مرکز توانبخشی اقدام میکنیم.

سالمندان از این اتفاق بسیار خوشحال بودند و اذعان داشتند که این خدمات ، می تواند کمک زیادی برای افرادی که بعلت ناتوانی های حرکتی و یا ذهنی در منزل بستری هستند،باشد.

شما می توانید از طریق تماس با شماره 01732321794  از گروه خدمات خانگی فیروزه در شهر گرگان، خدمات آرایش و پیرایش سالمندان و کودکان در منزل را دریافت کنید.

IranMoragheb